Dzień Zespołu Downa & Powitanie wiosny

21 marca świętowaliśmy w naszej grupie pierwszy dzień wiosny. Dzień ten przywitaliśmy z wielką radością i uśmiechem na naszych twarzach, ponieważ długo oczekiwaliśmy na zieleniejącą się trawę, pierwsze wiosenne kwiaty oraz pierwsze ciepłe dni, aby móc wyjść na przedszkolny plac zabaw. Dzień ten uczciliśmy w szczególny sposób , ponieważ przywitaliśmy go ubrani na zielono i założyliśmy w tym dniu skarpetki z różnych niepasujących do siebie par na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Jak wiadomo 21 marca nie tylko obchodzimy pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa - święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. W trakcie zajęć zasialiśmy rzeżuchę oraz zasadziliśmy cebulkę, którą po wyrośnięciu zjemy na chlebku. W tym dniu wybraliśmy się również na spacer z przepięknymi kapeluszami na głowie i i śpiewem na ustach, aby przywitać wiosnę.