Czytamy z sercem

W piątek 29 września nasza grupa uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej o nazwie „Czytamy z Sercem”, do której zaprosiły nas nasze ukochane Panie bibliotekarki -  Pani Kasia i Pani Sabinka wraz z gościem Panią Gabrielą Mercik. Jest to wydarzenie łączące dwa obchodzone tego dnia święta nietypowe: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.