Jesteś tutaj: Start / Nasze grupy / Liski / Pamiętamy

Pamiętamy

Jak co roku nasze przedszkole pamięta, dlatego dzieci z grupy Liski po raz kolejny wybrały się odwiedzić pomnik upamiętniający dr Juliusza Rogera, który znajduje się nieopodal dawnego szpitala wzniesionego z jego inicjatywy. Dzieci przy okazji dowiedział się także wielu ciekawych rzeczy o Juliuszu Rogerze takich jak to kim był?,  czym się zajmował? co lubił robić w wolnym czasie?.

Następnie odwiedziły pomnik poświęcony poległym żołnierzom podczas I wojny światowej, na którego cokole wyryto nazwiska 120 żołnierzy pochodzących z Rud, Jankowic, Kolonii Renerowskiej oraz Stodół, którzy stracili życie na frontach I wojny światowej. Podczas wizyty dzieci zadbały o porządek przy pomnikach oraz zaświeciły znicze i wróciły z zadowoleniem na twarzy do przedszkola pamiętając o tym, że: „Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim”.