W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Jankowicach, gdzie czekała na nas mamusia naszego Bartka wraz z Paniami z KGW. Celem naszej wizyty było wspólne pieczenie pierniczków na kiermasz adwentowy w naszym przedszkolu. Podczas warsztatów Panie pokazały nam jak należy wykonać masę na pierniczki, a następnie z niewielką ich pomocą nasze Liski wzięły się do wałkowania ciasta na pierniczki i odbijania foremek. Następnie mieliśmy mała przerwę na herbatkę oraz trochę zabawy po czym zabraliśmy się za dekorowanie wcześniej przygotowanych pierniczków, co świetnie nam wyszło. Po ciężkiej pracy czekała na nas mała lekcja historii, podczas której mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądały sprzęty codziennego użytku wykorzystywane przez nasze babcie oraz sprzęt, który górnicy wykorzystują w swojej pracy oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Serdecznie dziękujemy Panią z KGW Jankowie za pracę oraz serce które włożyły w przygotowanie zajęć dla nas.