Robimy sałatkę owocową

W piątek 9 października było w naszej grupie przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!, ponieważ dzieci z naszej grupy własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wcześniej przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Na początku dokładnie umyliśmy rączki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w naszej diecie.