Dyniowy Dzień

28.10. obchodziliśmy w Jeżykach dzień dyni. Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat. Dowiedziały się ze dynia jest zdrowym warzywem, którego można wykorzystać na wiele różnych sposobów np. zrobić ciasto dyniowe, zupkę krem czy pieczywo.

Po części teoretycznej jeżyki przystąpiły do dyniowych zabaw matematycznych: przeliczali dynie, tworzyli zbiory pod względem cech - wieloksci, koloru, kształtu.

Nastepnie były zabawy drużynowe - slalom, ćwiczenia z podawaniem dyni miedzy nogami czy w górze itp.

Na koniec zajęć dzieci jeszcze z. wielkim zapałem zabrały sie za dyniową pracę plastyczną. Oczywiscie powstały piękne dzieła, które zawisły na naszej przedszkolnej gazetce w szatni.