Witamy Ratowników Górniczych w naszym Przedszkolu

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami górniczymi z KWK ROW RUCH RYDUŁTOWY. Gościliśmy dwóch górników, jeden ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił pióropusz z kogucich piór, drugi górnik przedstawił swój roboczy ubiór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru, jak wyglądała praca górnika wcześniej a teraz. Ratownicy pokazali nam również jakich urządzeń potrzebuje ratownik do ratowania ludzi w czasie akcji ratowniczych. Nasi goście opowiedzieli legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”.  Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki górniczej , kasku czy aparatu tlenowego. Dzisiejsze spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy jak również wzbogaciło ich wiedzę praktyczną.